پرسش و پاسخ

سوالات خود را از دادبانان بپرسید!

سوالات مالیات

سوالات حقوق شرکت‌ها

سوالات حقوق قرارداد

سوالات داوری

سوالات اسناد

سوال 1: با عرض سلام و احترام. می خواستم بپرسم آیا در قرارداد ها برای عدم رعایت هر بند یا ماده ای از آن می شود وجه التزام قید کرد؟

پاسخ: سلام و احترام
بله می شود
برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به فصل حقوق قراردادهای کتاب آنچه مشاور حقوقی باید بداند و یا توضیحات ذیل ماده ۲۳۰ از کتاب شرح جامع قانون مدنی

سوال 2: در قرار داد های ساعتی چه مواردی باید به صراحت مشخص شود و کسورات این نوع قرارداد ها شمامل چه مواردی است؟ 

پاسخ: باسلام
در قراردادهای ساعتی کلیه حداقل های قانونی نسبت به ساعت کارکرد پرداخت می شود. بیمه هم نسبت به ساعت کارکرد نزد تامین اجتماعی پرداخت می شود. موارد مهم در قرارداد ساعتی : روزهای کارکرد وساعت انجام کار مسئولیت دقیق کارپذیر، مشخص شدن مبلغ اضافه کاری مازاد بر ساعت کاری، نحوه پرداخت حقوق محل انجام کار. در صورت تمایل نسخه قراداد کار در سایت دادبانان وجود دارد دانلود کنید و عنوان را به قرارداد ساعتی تغییر دهید.

سوال 1: با سلام. بنده به تازگی به عنوان نیروی حقوقی در یک شرکت مشغول به کار شده ام و از من پرسیده شد چه نوع وکالت نامه ای نیاز دارم تا از طرف شرکت دادخواست تحویل دفتر خدمات قضایی بدهم (طرح دعوی نه بلکه فقط در همین حد که دادخواست را از طرف شرکت به دفتر خدمات قضایی تحویل دهم و اگر در آنجا نیاز به امضا باشد خودم امضا بزنم) آیا این امر ممکن است و اگر هست تنظیم چه اسنادری نیاز میباشد؟

پاسخ: سلام و احترام
امضای دادخواست به جای اصیل، محتاج وکالت دادگستری است.

سوالات کاربران

شما میتوانید سوالات تخصصی خود را در این قسمت از ما بپرسید. پس از بررسی متخصصان دادبانان در سریع‌ترین زمان ممکن به سوالات پاسخ داده خواهد شد.
0